Ботев грабна ценна победа в поредния кръг на efbet Лига. На подгизналия от дъжда терен в Коматево, на който топката често си правеше шеги с футболистите, жълто-черните надиграха Етър с 2:0. Канарчетата през целия мач бяха по-добрият отбор, играха с повече движение и желание и заслужено се поздравиха с крайния успех, който можеше да бъде и по-убедителен. Това бе трета поредна победа на Ботев в шампионата.

Още в началото Неделев отправи коварен шут, спасен от вратаря на Етър Христо Иванов. В 9-тата минута домакините разиграха образцова триходова акция, при която Виана подаде на Александър Тонев, той намери перфектно Неделев, който финтира защитник, но стреля покрай вратата от идеална позиция. Последав и удар на Марин от малък ъгъл, спасен от вратаря. До почивката гостите не направиха почти нищо с изключение на един коварен на Станоев, избит от Янко Георгиев и пробив на Крум Стоянов.

В 48-та минута логичното се случи. Неделев изпълни корнер отляво, вратарят изби в краката, последва прострелно цетриране на звездата на Ботев, меле пред вратата, топката попадна у Балтанов, който технично я вкара в мрежата. Гостите опитаха някакъв натиск, но не можаха да стигнат до изравняване. В 74-тата минута Неделев отлично изведе Вутов, който стреля покрай вратата от голова позиция. 2 минути по-късно Ботев вкара втори гол. След корнер отдясно отново настана меле, Балтанов отклони в мрежата, а вратарят Иванов изби. Първоначално реферът отмени гола, но се видя, че топката е преминала голлинията. След консултация съдиите зачетоха попадението, макар Блатанов да се намираше в положение на засада. За бурни протести заради първоначално отменения гол, старши треньорът на Ботев Ферарио Спасов получи червен картон. Минута преди края Вутов направи втори голям пропуск. Иван Иванов не овладя добре една топка в пеналта, нападателят я отне, но сам срещу вратаря стреля над гредата. След това и Неделев пропусна от добра позиция

БОТЕВ - ЕТЪР 2:0

1:0 Балтанов (48)
2:0 Балтанов (76)

БОТЕВ: 1. Георгиев, 28. Филипов, 5. Димитров, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Терзиев, 17. Балтанов, 14. Шопов, 8. Неделев, 7. Тонев, 92. Виана

ЕТЪР: 1. Х. Иванов, 15. И. Иванов. 23. Дюлгеров, 25. Стоянов, 5. Хубчев, 31. Станоев, 22. Колев, 8. Руменов, 7. Ангелов, 98. Ковачев, 11. Младенов