Берое се изравни по точки с Ботев в битката за 4-тото място. Заралии победиха гостуващия Черно море с 2:0 и събраха 47 пункта, колкото имат и канарчетата, загубили снощи от Лудогорец с 0:3. Педро Еуженио от пряк свободен удар даде аванс на Берое в 6-ата минута. В 27-ата Иван Бандаловски удвои с глава. В 62-ата минута Александър Василев остави Берое с човек по-малко, след като си изкара втори жълт и респективно червен картон. Численото равенство на терена бе възстановено след червен картон на Мирослав Енчев в заключителните минути.

Жълто-черните обаче са пред Берое заради по-добрите показатели в директните срещи. Припомняме, че 4-тото място може да даде право на бараж за Лига Европа, но това ще стане, при положение че ЦСКА спечели Купата на България. Червените играят полуфиналния си мач реванш с Ботев в сряда от 19 часа в София, като пъпвата среща завърши 3:2 за Ботев. В другия полуфинал Септември посреща Локо във вторник от 19 часа. Черно-белите си осигуриха финал след 4:0 в първия двубой.