Драмите с ремонта и реконструкцията на Концертна зала нямат край. При вече избран изпълнител и реална подготовка дейностите да стартират, в последния възможен срок, "ИВТ Консулт" ЕООД е подала жалба в Комисията за защита на конкуренцията срещу избора на фирма за упражняване на строителен надзор на залата.
Жалбоподателите са отстранени, защото не е посочили дейност, с предмет и обем, идентична или сходна на обявената поръчка през последните три години. При процедурата за изпълнител за упражняване на строителен надзор е избрана "План инвест Пловдив" ЕООД.
Това е поредният тежък удар върху Държавна опера-Пловдив. От близо 8 години основната сцена на музикалната институция стои под ключ и след дълги процедурни провали най-сетне бе избрана за изпълнител фирмата "Заечки" ЕООД, при това без обжалване.
Нещо повече - през уикенда на оглед в Концертна зала са ходили директорът на Държавна опера-Пловдив Нина Найденова, министърът на културата Кръстю Кръстев, кметът Костадин Димитров, зам.-кметът по култура Пламен Панов и представители на фирмата изпълнител. Обсъждано ремонтните дейности да започнат в средата на месеца.
Добрата новина е, че ако Министерството на културата в лицето на Кръстю Кръстев подпише договор с изпълнителите от "Заечки" ЕООД, заложените за ремонт средства ще бъдат запазени и остава да се изчака КЗК да се произнесе. Обикновено това се случва в рамките на три месеца.
Още от категорията
Виж всички
КНСБ–Пловдив се отказа от ползването на скандалните паркоместа в Центъра на Пловдив
Акценти
Виж всички
Жена е в болница след инцидент с автобус в Пловдив
Спартак измъчи Славия, но не успя да хвърли бомба за Купата