
Апелативен съд – Пловдив измени взетата от Окръжен съд – Пловдив спрямо 32-годишния Изет Петелов, мярка за неотклонение „задържане под стража“ в „парична гаранция“ от 3 000 лева.
Срещу мъжа бе повдигнато обвинение за това, че на 28 януари 2023г., на ул. „Шумен“ в Пловдив , при управление на товарен автомобил „Рено Мастер“, е блъснал и убил пешеходеца Киро Атанасов докато микробусът се движел на заден ход, като след това той е избягал от местопроизшествието.
Припомняме, че шофьорът бе заловен от полицейските служители няколко часа след пътното произшествието в района на Гоце Делчев. Той бе тестван с техническо средство за употреба на алкохол и наркотични вещества, като пробите бяха отрицателни.
В преходното заседание защитата на 32-годишния мъж обясни, че след като е станал ударът, Петелов е спрял веднага и слязъл от микробуса, като е отишъл с другия пътник да видят какво се случва. Първото, което направили двамата е да издърпат човека, а той е бил жив и в добро състояние, дори им е казал “оставете ме”.
Адвокатът добави, че докато са държали пострадалия, обвиняемият е бил ударен в слепоочието, от хората, които се намирали в този квартал, а от страх да не бъде нападнат той е напуснал мястото на инцидента.
Така на днешното заседание след запознаване с доказателствата по делото и изслушване на доводите на страните, апелативните съдии приеха, че има достатъчно данни, за съпричастност на Изет Петелов към деянието, в което е обвинен. Що се отнася до втората предпоставка за вземане на най-тежката мярка за неотклонение „задържане под стража“ съдът счита, че бягството на обвиняемия от местопроизшествието не означава, че има реална опасност от укриване, защото е част от квалификацията на деянието от обективна страна, за което е обвинен.
Съдът прие, че има добри характеристични данни за обвиняемия, семеен с две деца, трудово ангажиран, с чисто съдебно минало, постоянен адрес в село Огняново. За това реши, че спрямо него подходящата мярка за неотклонение е „парична гаранция“ в размер на 3 000 лева.
Определението на Апелативния съд е окончателно.
Още от категорията

Условна присъда за Йордан, убил братовчед си при автомобилно състезание край Пловдив


Акценти


Снежна покривка изненада Родопите


Катастрофа край Пловдив, огнеборци са вадили човек от кола

Уволнението на Винчев: Грешка или несправедливост?



