23-годишният готвач Васил Василев е убиецът от столичния квартал "Банишора", който зверски уби приятелката си. Жертвата Калина Симова е на 25 години и има диплома за магистър по счетоводство от УНСС. Двамата са гаджета от 21 октомври миналата година, но са живеели заедно от 4 месеца и най-вероятната причина за трагедията е ревност от страна на мъжа, научи TrafficNews.bg.
Апартаментът, в който се е разиграла трагедията, е с желязна врата и се е наложило полицията да вика пожарникари, които да разрежат вратата, обясни шефът на СДВР старши комисар Георги Хаджиев. Сигналът на спешния телефон 112 е подаден в 18,02 часа от позната на Васил, която получила от него SMS, че ще се самоубие. Същото съобщение е изпратено и на бащата на мъжа, който живее в провинцията.
Когато полицаите влезли вътре, открили трупа на жената в леглото и нейния приятел до нея в безпомощно състояние. Васил направил неуспешен опит да са самоубие с въздушен пистолет, но имал само леки наранявания. Обяснил, че е пил уиски с успокоителни и не помни нищо какво се е случило. Мъжът е откаран в "Пирогов", но е бил напълно контактен.
Според шефа на СДВР Хаджиев убиецът не е криминално проявен и досега не са получавани сигнали за домашно насилие срещу него.
Дошлите за оглед лекари обаче са открили стари синини по тялото на жената, което означава, че тя е била пребивана и преди.
"Скарал се е с приятелката си, след което я е ударил. Тя паднала и посиняла. От четири месеца живеят заедно. Момчето работи като готвач, а момичето - като счетоводителка. Не е имало подавани сигнали за домашно насилие. Разговаряли сме с родителите на жертвата и предполагаемия извършител. Нямаме такива категорични данни", каза още старши комисар Георги Хаджиев
Съседи разказаха пред TrafficNews.bg, че Калина е била осиновена от родителите си и е тяхно единствено дете. Те са й оставили жилището след като са заминали за Виена. Васил е от Русе и засега не е ясно какво е отприщило агресията към приятелката му, с която имат много снимки във Фейсбук, на които демонстрират топлите си чувства.




Още от категорията
Виж всички
Трима задържани при акция на СДВР срещу кражбата на коли
Акценти
Виж всички
Временно спират движението по улица до Панаира в Пловдив
Чуйте децата, преди да е късно!