
Бившият кмет на столичния квартал "Младост" Десислава Иванчева няма да бъде условно предсрочно освободен.
Тя поиска от Окръжния съд в Ловеч да бъде освободена поради влошено здравословно състояние.
Прокурор Светла Иванова не даде ход на делото на днешното заседание, тъй като то не подсъдно на Ловешкия окръжен съд. Тя посочи, че мястото на изпълнение на наказанието е Сливенския затвор. Съдът счете за основателно искането на прокуратурата, прекрати съдебното производство и изпраща делото по компетентност в Откръжен съд - Сливен.
Иванчева бе осъдена на шест години затвор за корупция, като до момента е изтърпяла четири години и девет месеца от наказанието си. Още година, два месеца и 25 дни й остават, за да излезне на свобода.
Иванчева изтърпява присъдата си в затвора в Сливен, но страда от астма, което наложи преместването й за лечение в Специализираната болница за активно лечение на лишени от свобода към затвора в Ловеч, пише БНТ.
Съдът решава дали да освободи Десислава Иванчева
Снимка: Архив
Още от категорията

МВнР: Двама български граждани бяха евакуирани от Иран

Доган ще трябва да смени името на парламентарната си група

Темите на Traffic News

Потушават бунтовете в културния сектор със 150 млн. лв.
