След дълго време на ограничения заради пандемията, астрономическата обсерватория “Рожен” отново отваря врати за посетители. От 14 до 31 май всяка седмица от четвъртък до неделя любопитните ще имат възможност да разгледат уникалното съоръжение. Беседи и обиколки ще се организират на всеки кръгъл час от 10 до 16 часа, предаде Нова телевизия.
От началото на юни обсерваторията ще е достъпна всеки ден без вторник. Ще се организират и нощни наблюдения. При посещенията в НАО “Рожен” ще се спазват противоепидемични правила - задължителни са маските и дистанцията, а групите ще са до 15 души.
Още от категорията
Виж всички
Управата на "Магазин за хората" в оставка: Закриват единствения доставчик на храни на ниски цени в малките населени места
Акценти
Виж всички
Простреляха мъж на изхода на Хасково, откаран е в болница
Алпинист загина при работа по фасадата на сграда в Пловдив