
Най-опасните сеизмични зони в България са шест. Това са Благоевградската, Софийската, Маришката, Великотърновската, Горнооряховската и Шабленската. Земетресение с епицентър до нос Калиакра се усети във Варна
Земетресение днес разлюля северното крайбрежие на България. Трусът е бил със сила 4 по скалата на Рихтер. Най-силно е усетен в Каварна. Епицентърът е бил навътре в морето, точно срещу нос Калиакра на 10 километра дълбочина.
Според сеизмолозите, ако епицентърът е бил на сушата, е щяло да има нанесени щети по сградите в района, съобщава Нова телевизия.
Земетресението вчера, обаче не е предизвикало материални щети. След труса около 11.30 ч. са регистрирани още няколко вторични, но тяхната сила е била ниска. Успокоителното е, че земната активност затихва.
Хората, които живеят в Каварна и селата наоколо, просто са усетили земетресението и дори не всички.
В Шабла, където още помнят силния трус от 2012 година, почти не са усетили вчерашното земетресение.
TrafficNews.bg
Още от категорията

Влак с парния локомотив Баба Меца ще пътува Деня на детето

Вижте верните отговори на матурата по БЕЛ

Люпчо Георгиевски: Съдят ме заради българския ми произход
Акценти



Нов живот за Сахат тепе - хълмът на заб/р/авените обещания!

Окончателно: Георги Семерджиев ще лежи в затвора 20 години



Вижте верните отговори на матурата по БЕЛ

