За по-малко от 24 часа приключи процесът по монтиране на постоянна мобилна клетка в района на с. Воден и от събота тя е в експлоатация.
По разпореждане на премиера Димитър Главчев министърът на транспорта и съобщенията Георги Гвоздейков проведе спешна среща с мобилните оператори, за решаване на проблема с липсата на мобилно покритие.
Съдействие беше оказано и от Министерството на вътрешните работи и ГД “Гранична полиция”, така че оборудването да бъде разположено в граничната зона, което без тяхното разрешение не е възможно.
Новото оборудване вече е в експлоатация и осигурява много по-добро покритие както в с. Воден, така и в околните населени места.
С предприетите мерки трайно се решава въпросът с липсата на покритие в този район, съобщиха още от Министерството на транспорта.
Акценти
Виж всички
Момче падна от скала край Бойково, пожарникари го спасиха
Какво очаква всяка една зодия през 2026 година
Минималната работна заплата става 620,20 евро