Тази сутрин 4205 домакинства в столичния квартал "Люлин" са осъмнали без ток. Причината е открадното масло от трансформатор на ЧЕЗ, съобщават от дружеството.
Кражбата довела до авария на трафопоста и голямото "затъмнение" в Люлин. От ЧЕЗ обясняват, че подмяната на маслото струва между 20 и 30 хиляди лева, а такава кражба не се случва за първи път. От началото на месеца по същата причина авария е имало и в "Нови Искър".
От дружеството апелират към нетърпимост и санкции спрямо нарушителите.
Още от категорията
Виж всички
Заради пътуване до Пампорово на жената на Мицкоски: Скопие сезира НАТО и иска извинение от София
Увеличават социалната пенсия за старост
Акценти
Виж всички
Онлайн бутик "Каталина София" - какво поръчваш и какво идва?