От 6 февруари 2023 г. Българската народна банка пуска в обращение сребърна възпоменателна монета на тема „200 години от рождението на Найден Геров“ от серията „Българско възраждане“.
Цената на монетата при пускането ѝ в обращение е 114 лева, а номиналната ѝ стойност е 10 лева. Тиражът ѝ е едва 5000 бройки.
Цяла нощ хора чакаха на опашка пред централния вход на БНБ, за да се сдобият с възпоменателната монета по повод 200-та годишнина от рождението на Найден Геров.
Монетата ще се продава в Българската народна банка – на две каси в София, пл. „Княз Александър I“ № 1 и четири каси в Касов център на БНБ в София на ул. „Михаил Тенев“ № 10.
Лицата, които закупуват възпоменателни монети, следва да са пълнолетни, т.е. да имат навършени 18 години.
Още от категорията
Виж всички
Протест и сблъсъци: Граждани искат оставката на Сарафов, нахлуха в Съдебната палата
Акценти
Виж всички
Напусна ни рицарят на българския театър Асен Шопов
Земетресение в Румъния, усетено е и у нас
Мъжът, прегазен от влак в Пловдив, сам легнал на релсите
Увеличават заплатите в общинската администрация в Пловдив