Марк Зукърбърг се извини за срива на трите социални мрежи Фейсбук, Инстаграм и Уотсъп. Както съобщихме, социалните мрежи се сринаха снощи и повече от 6 часа нямаше достъп до тях. В съобщение във Фейсбук, Зукърбърг заяви, че платформите са възстановили работата си.
Сривът е първият сериозен проблем с платформите на Фейсбук от 2019 г. Тогава достъпът до социалната мрежа беше ограничен за денонощие.
Предстои да се изчисляват финансовите загуби за компанията.
След обявяването на новината за срива, акциите на Фейсбук паднаха веднага с 5%. Още в първите часове на аварията, Марк Зукърбърг е загубил 6 милиарда долара.
Още от категорията
Виж всички
Властите в Гърция строят жилища за лекари, учители и полицаи
Ким Чен Ун: Пазим се от глобалната несигурност с ядрена мощ
Хеликоптер се разби в САЩ, екипажът оцеля
Акценти
Виж всички
Кабинетът замразява минималната заплата до 2028 г.