60 горски пожара са избухнали за 24 часа в Гърция. Няма пострадали. В близост до границата с България забраниха да се влиза в горски райони, заради високата пожароопасност.
На остров Родос е най-мащабният пожар. Гасят по въздух със самолети и хеликоптери. Над сто пожарникари се опитват поне да ограничат разпространението на огъня. В помощ изпратиха огнеборци от остров Самос. Присъединиха се и доброволци. Собственици на яхти и рибарски лодки заявиха готовност да помагат.
Властите евакуираха жителите на няколко села. Няма опасност за туристите. Огънят е далеч от хотели. Взети са мерки за живота на хората, съобщи заместник-министърът по защита на гражданите Никос Хардалиас.
От днес започва най-топлата седмица от 40 години, казаха метеоролозите, прогнозирайки температури около 46 градуса по Целзий.
Областният управител на област Еврос, в близост до границата с България, забрани за днес хората да се доближават дори до горски райони, поради голяма опасност от пожари.
Лекари предупреждават туристите да са изключително внимателни и на плажа, като избягват продължително стоене на слънце.
Още от категорията
Виж всички
Тръмп след спасителната операция: Пилотът от сваления F-15 в Иран е в безопасност и в добро състояние
Иран удари рафинерията "Бапко" в Бахрейн
Акценти
Виж всички
Въвеждат защитен ляв завой на ключово кръстовище в Пловдив
Пловдивски спецполицай е задържан за детска порнография