Властите в Беларус позволиха на полицията да използва бойно оръжие срещу протестиращите.
Това решение беше силно критикувано от Европа. След масови протести в неделя властите обявиха, че са арестували повече от 700 души. Полицията използва водни оръдия и палки срещу гражданите.
Освен големия митинг в столицата Минск, на който се събраха 100 000 души, демонстрации имаше и в още няколко града.
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Земетресение с магнитуд 5,6 разтърси Северна Калифорния
24.06.26 21:21
708