Русия замразява мисията си в НАТО от 1 ноември. Действията на Москва са в отговор на експулсирането на осем руски дипломати, които бяха обвинени, че са служители на разузнаването.
Външният министър Сергей Лавров обяви, че от следващия месец ще бъдат отнети акредитациите на служителите на военната мисия на Северноатлантическия съвет в руската столица. Така, в случай на нужда, Алиансът ще може да контактува с Русия чрез посолството й в Брюксел.
Изпрати на приятел:
Още от категорията
Виж всички
Земетресение от 4,2 по Рихтер удари Южна Гърция
22.06.26 09:22
256
Най-малко трима загинаха при стрелба в училище във Филипините
22.06.26 09:16
230