Юношите на България до 15г. постигнаха убедителна победа с 8:0 над Сан Марино на турнира за развитие на УЕФА в Кипър. Това бе втори пореден триумф за младите „лъвчета“ след като в първата среща надделяха с 1:0 над Армения, въпреки скандалното съдийство и това че довършиха мача с 8 човека.

В днешната среща интригата бе убита рано и още на почивката резултатът бе 6:0, а юношата на Ботев (Пловдив) – Васил Иванов завърши полувремето с хеттрик.

Българският отбор продължи да играе силно и през втората част, но все пак намали оборотите и отбеляза „само“ още две попадения.

Юношата на Локомотив (Пловдив) – Дариус Дуролари също започна като титуляр и се отличи с попадение.

Следващата среща от турнира ще бъде на 4 декември от 14:30 часа срещу домакина Кипър.

Съставът на България: 1. Александър Панайотов, 2. Кристиан Маринов (46 – 15. Димитър Кънев), 3. Виктор Иванов (46 – 19. Стоил Йорданов), 5. Ангел Тодоров (73 – 18. Петър Байраков), 8. Дариус Дуролари (73 – 16. Ястиян Георгиев), 17. Йоан Андреев, 20. Деан Несторов, 11. Денис Милетиев (46 – 10. Николай Попов), 13. Виктор Добрев, 14. Георги Марков, 9. Васил Иванов (68 – 7. Димитър Маринов).

Селекционер: Владислав Вутов