България грабна втора победа на олимпийската квалификация в Берлин. Нашите прегазиха Нидерландия с 3:0 /19, 16, 15/ и уверено гледат към полуфиналите. Припомняме, че само победителят от турнира ще играе на олимпиадата в Токио през лятото. Утре в 15.30 часа излизаме в решителен сблъсък срещу европейския шампион Сърбия, а Франция ще играе по-късно с Нидерландия. В първата среща снощи победихме Франция с 3:2, междувременно Франция би Сърбия с 3:0, а Сърбия надигра Нидерландия с 3:0. България е лидер с 5 точки, пред Франция с 3, Сърбия с 3 и Нидерландия с 0. Поне два спечелени гейма утре срещу сърбите ни класират напред, докато при загуба с 0:3 или 1:3 вероятно ще отпаднем от борбата, тъй като победа на Нидерландия срещу Франция е малко вероятна.

Първият гейм започна равностойно, но нашите направиха серия от 5:0 и се откъснаха до 14:8, което реши нещата в наша полза. Във втората част българите започнаха много уверено с добро посрещане и разнообразни и резултатни атаки. Те поведоха с 4-5 точки, след което разликата набъбна на 10 при 16:6 и на 11 при 21:10. Последва отпускане и лалетата стопиха част от пасива, но взехме категорично и втория гейм.

В третата част лъвовете отново започнаха уверено и дръпнаха с 13:7 след добра серия на капитана Виктор Йосифов. Нидерландците обаче почти стопиха пасива си след 4 наши грешки до 11:13. Последва поредна силна серия на българите до 22:12, след което безпроблемно затворихме мача.

БЪЛГАРИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ 3:0 (25:19, 25:16, 25:15)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

НИДЕРЛАНДИЯ: Весел Камник, Нимир Абдел-Азиз, Тийс Тер Хорст, Йелте Маан, Михаел Паркинсон, Фабиан Плак - Юст Дронкерс-либеро

Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА.