Спортният клуб по лека атлетика Локомотив Пд се събра, за да изпрати изключително успешна година. Децата, треньорите и ръководителите на клуба се почерпиха в залата на Лаута, а медалистите получиха подаръци от основния спонсор Биофреш. През 2019-а клубът на Атанас Запрянов спечели общо 36 медала от държавни първенства и международни форуми в различните възрасти. На родна сцена отличията са 29 индивидуални - 15 златни, 5 сребърни, 9 бронзови, гарнирани с 3 златни и 1 сребърно в щафетите. Отделно Мартина Писачева грабна сребро на Балканиадата за девойки, а Габриела Петрова спечели златни медали на Купа Европа и на силния турнир в Турку, Финландия.

Най-радващото е, че вече около 150 деца тренират и се готвят в клуба, а картотекираните ни състезатели в различните вързасти са 59 - с 20 повече от предната година, заяви изпълнителният директор и главен треньор Атанас Запрянов. Този страхотен сезцон е резултат от подобрените условия, при коита тренираме и се готвим. Залата ни бе обновена изцяло, останаха съблекалните, които сега започват да се правят със средства от Общината, аказа още Атанас Запрянов.