Демонстративният тенис турнир в Черна гора, която трябваше да бъде част от Adria Tour, организиран от Новак Джокович, е отменен, съобщиха организаторите. Надпреварата трябваше да се състои на 27 и 28 юни, но здравните власти в Черна гора на този етап не разрешават допускането на сръбски граждани на територията на страната. От Adria Tour са се надявали, че тази бариера ще бъде премахната, но тъй като това не се е случило, турнирът пропада.

Междувременно продължава първият турнир от състезанието в Белград с участието на най-добрия ни тенисист Григор Димитров. След броени минути той трябва да излезе срещу световния №3 Доминик Тийм. Играе се във формат 2/3 сета, като сетът е до 4 гейма с тайбрек при 3:3, а в геймовете няма предимство и спечелилият точката след 40:40, взема и гейма. Вчера Григор победи с 2:1 сета сърбина Душан Лайович, но във втория си мач загуби изненадващо от 145-ия в световната ранглиста представител на домакините Никола Милойевич с 0:2.