"Марица" загуби с 1:0 гостуването си на "Черноморец" в Бургас. Мачът бе от 22-я кръг от шампионата във Втора лига. Трима основни състезатели липсваха от състава на пловдивчани - наказаните Свилен Щерев и Соломон Джеймс, както и лекуващият заболяване Янко Ангелов.

Двубоят започна с пресилена дузпа в полза на домакините. Ифеани Дейвид допусна грешка при изнасянето на топката, играч на домакините се измъкна от втора позиция, а в наказателното поле Мартин Газиев го посрещна. При последвалата ситуация реферът видя нарушение, въпреки че именно Газиев бе изритан и получи контузия. Тодор Чаворски изпълни наказателния удар в 4-та минута и отбеляза единственото попадение в мача. Малко след гола Веселин Марчев можеше да изравни с опасен удар от около 10 метра, но вратарят Димитър Тодоров успя да спаси, избивайки в корнер. Стражът на Черноморец спаси и страхотен удар от воле на капитана Валери Домовчийски, като изби отново в корнер. Емануил Манев и Бадара от домакините имаха шансове пред себе си, но пловдивчани устояха.

През второто полувреме положенията бяха малко. "Жълто-сините" атакуваха, но рядко стигаха до стрелкови позиции. Милен Танчев и на два пъти Димо Бакалов обстрелваха вратата на "Черноморец", но бяха неточни. Домакините достигнаха до само една опасност през втората част, като тя дойде в продължението на мача.

В следващия кръг "Марица" е домакин на "Бдин". Двубоят е на 2 март от 15:30 часа на стадион "Марица" в Пловдив.

МАРИЦА: Петър Начев, Мартин Газиев (Ангел Пеев 86'), Илиян Йорданов, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Ифеани Дейвид, Станислав Маламов (Наско Христев), Стефан Попов (Милен Танчев 55'), Веселин Марчев, Георги Трифонов (Димо Бакалов 55'), Валери Домовчийски - капитан (Христиан Димитров). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Симеон Сираков, Теодор Андреев, Божидар Шехов. Треньор: Апостол Попов/Кирил Андонов

ЧЕРНОМОРЕЦ: Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов, Мариян Димитров, Петър Генчев, Стоян Мантаров - капитан, Павел Георгиев (Осман Дембеле 57'), Георги Господинов (Олексей Геловани 74'), Тодор Чаворски (Даниел Кабанелас 51'), Емануил Манев, Павел Жабов (Артем Холод 45'), Самб Бадара (Живко Петков 45'). РЕЗЕРВИ: Станислав Нисторов, Стоян Кижев, Валентин Стоилов, Петър Пейчев. Треньор: Ангел Стойков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (М); Павел Георгиев, Димитър Тодоров, Борислав Вакадинов (Ч)