Пловдивският клуб Тракиец завърши на второто място в отборното класиране на Държавния личен отборен шампионат в зала "Колодрума" в Пловдив. Подобно състезание се проведе за първи път от 8 години в Пловдив.

Борците на Тракиец завършиха втори в отборното класиране при свободняците в последния ден на шампионата.

Тракиец завърши с един шампион, един сребърен медалист и пет бронзови отличия.

Състезателят на Тракиец Мюрен Мурад победи във финала Георги Димитров от НСА с 5:1 при 97-килограмовите.

При 65-килограмовите Иван Бадавров от Тракиец загуби финала от представителя на Левски Микяй Наим.

Пловдивският Локомотив също спечели титла, а тя беше завоювана от Ивайло Тисов при 57-килограмовите. Тисов победи Таньо Танев от НСА с 12:1.

Отборното класиране спечели Димитровград, второто място е за пловдивския клуб Тракиец, а на трето място е НСА.

В награждаването на призьорите участваха началникът на отдел „Спорт и младежки дейности” Иван Запрянов и председателят на Комисията по спорт и младежки дейности в Общинския съвет Ерол Садъков.

Иван Запрянов и Ерол Садъков успяха да се преборят догодина Държавния личен отборен шампионат отново да се проведе в Пловдив. Така и през 2025г. града под тепетата ще приеме най-добрите борци на България.

Пловдив беше арена на най-добрите ни борци в последните три дни, като се проведоха срещи при класиците при мъжете - първи завърши отборът на Васил и Георги Илиеви (Кюстендил), при жените триумфира тима на ЦСКА (София).

Състезанието беше и генерална репетиция и за участниците ни на Олимпиадата.

Ето и резултатите от финалите:

Следват резултатите от финалите:

57 кг Ивайло Тисов (Локомотив, Пд) – Таньо Танев (НСА) – 12:1
61 кг Георги Вангелов (Юнак Локомотив, Русе) - Денис Наим (Димитровград) - туш
65 кг Микяй Наим (Левски) – Иван Бадавров (Тракиец, Пд) – 10:0
70 кг Калоян Атанасов (Берое, Стара Загора) – Николай Димитов (ЯП ЦСКА) – 9:6
74 кг Иван Стоянов (Берое, Стара Загора) – Петко Петков (Левски Симеон Щерев) 12:2
79 кг Михаил Георгиев (А. Гочев, Созопол) – Айкан Сеид (НСА) – 3:0
86 кг Богомил Бонев (Димитровград) - Киро Михов (НСА) - 9:7
92 кг Ахмед Магамаев (Юнак Локомотив, Русе) – Алекандър Ваканин (Левски) - 10:0 за 19 сек.
97 кг Мюрен Мурад (Тракиец, Пд) - Георги Димитров (НСА) – 5:1
125 кг Георги Иванов (Димитровград) – Умар Исраилов (Юнак Локомотив, Русе) - туш

Жените на ЦСКА спечелиха отборната титла на първенството в Пловдив

Стартира Държавният личен отборен шампионат по борба в ПловдивОтборната титла в първия ден при класиците спечели отборът на „Васил и Георги Илиеви" (Кюстендил)

Най-добрите борци на България на турнир в зала "Колодрума" от днесПловдив ще приеме за първи път от 8 години Държавния личен отборен шампионат по борба за мъже и жени