Отборът SC 1957 Bad Konigshofen , за който се състезава пловдивчанката Виктория Радева зае 3-то място на завършилото първенство на немската шахматна Бундеслига. Германското първенство се слави като най- силното шахматно първенство в света, като в него участват 12 женски отбора с 6 състезателки, а в мъжкото - 14 отбора с по 8 състезателя.

Шампион при жените стана отбора на SK Schwabisch Hall, в който личаха имената на европейската шампионка за 2023 - Мери Арабидзе и част от националния отбор на Грузия.

Втори са OSG Baden - Baden, за който участват бившите световни шампионки - Анна и Мария Музичук ( Украйна).

Президентът на клуба г-н Юрген бе изключително доволен от Виктория Радева и й предложи контракт за следващата година. Веднага след турнира в Германия Радева замина за Ливърпул по покана на местния шахматен клуб за участие в шахматно мероприятие.

Във вторник вечерта тя изнесе сеанс срещу любители от клуба, а сряда се включи в шахматен фестивал в центъра на града.