Пловдивчанинът Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" във Франкавила ал Маре (Италия) с награден фонд 73 000 евро.

Пловдивчанинът отстъпи с 6:1, 6:7(1), 2:6 от Лоренцо Джустино от Италия. Срещата продължи 3 часа и 20 минути.

На старта на турнира Мико елиминира с 6:4, 6:4 Далибор Свърчина (Чехия).

Българинът започна великолепно срещата с Джустино и поведе с 5:0. След това Мико затвори първата част с 6:1 за 37 минути игра.

Във втория сет Кузманов изпусна на четири пъти преднина от пробив. При 5:4 и 6:5 той на два пъти сервира за спечелване на мача, но допусна да бъде пробит. В тайбрека Джустино спечели със 7:1 точки и изравни сетовете.

В третата решителна част Кузманов загуби пет поредни гейма от 2:1 до 2:6 и отпадна от турнира.