Марица (Пловдив) ще завърши 2023-та година днес с гостуване на Славия (София) в полуфинала за Купата на България. Двубоят започва в 19:00 ч. в зала "Панайот Пондалов" в София.

Маричанки гонят спечелването на 9-та си Купа България, след като през миналия сезон спечелиха трофея във финала в Пазарджик с успех с 3:0 гейма срещу ЦСКА (София).

В четвъртфиналите маричанки елиминираха у дома ДКС Варна (Варна) с 3:0 гейма, а Славия се справи с Дея спорт (Бургас) също у дома с 3:0 гейма.

Любопитно е, че през миналия сезон двата тима отново се срещнаха на полуфиналите в турнира и Марица победи с 3:0 гейма и си осигури място на финала.

През този сезон Марица и Славия се срещнаха в първия кръг на новия сезон в Националната волейболна лига Демакс и пловдивчанки спечелиха с 3:1 гейма.

В другия полуфинал ЦСКА (София) посреща Левски (София). Мачът ще се играе на 16 декември, от 17:00 б.в. в зала Васил Симов в София.

Победителите от двойките ще се класират за финала, за който все още няма дата и място.

Съдии на двубоя ще са Милена Лазарова и Иван Момиров.