Носителят на Купата на България Марица (Пловдив) ще е започне защитата на трофея днес (8 декември) с домакинство на ДКС Варна (Варна) в двубой от четвъртфиналите в турнира. Двубоят ще се играе в зала Сила и започва от 19:00 б.в.

Маричанки са носители 8 пъти на трофея и през този сезон ще гонят 9-то си отличие от Купата на България.

При победа шампионките ще очакват победителя от двубоя между Славия (София) и Дея спорт (Бургас).

В другия полуфинал победителят от ЦСКА (София) – Хектор (София) ще срещне победителя от Левски (София) – Марица 2022 (Пловдив).

През миналия сезон Марица спечели отличието, след като победи във финала ЦСКА (София) с 3:0 гейма в Пазарджик.

Във вторник Марица загуби от турския гранд Еджзаджъбашъ Дайнавит (Истанбул) с 0:3 гейма в Истанбул четвъртата си среща от групите на Шампионската лига.

Преди това маричанки победиха с 3:0 гейма Хектор София в среща от първенството и са есенни първенци. ДКС Варна загуби от Дея спорт 0:3 като гост и е на последното място след края на първия полусезон.

В първия мач между двата отбора през този сезон маричанки победиха у дома с 3:0 гейма в среща от първенството.