Марица (Пловдив) започна с победа четвъртфиналните плейофи в Националната волейболна лига Демакс. Маричанки победиха в първия четвъртфинален сблъсък Перун (Варна) като гост в морската ни столица с 3:0 (25:18, 25:11, 25:16) гейма в зала "ДКС – Младост".

Маричанки бяха без капитанката си Ивелина Монова, Александра Миланова, Кристина Гунчева, Симона Димитрова и Силвана Чаушева.

След равностойно начало маричанки дръпнаха с разлика при 16:14, стигна се до 19:15, а геймът приключи след 25:18. Във втория гейм шампионките дръпнаха от рано – 10:4, стигна се до 17:8, а геймът приключи след 25:11. В третия гейм маричанки дръпнаха с 10:3, стигна се до 17:8, а мачът приключи след успешна атака на Ива Дудова за 25:16.

Ива Дудова стана най-резултатна за Марица с 14 точки, а Добрина Христоскова се отличи с 11, а Дима Ушева завърши с 10.

За Перун най-резултатна стана Вероника Иванова с 15 точки.

Реваншът е утре, от 16:00ч. отново в зала "ДКС – Младост".