Марица (Пловдив) победи категорично като гост Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:14) гейма в зала Багира в Казанлък в срещу от Националната волейболна лига Демакс.

Маричанки стартираха по-добре и поведоха с 10:7, стигна се до 18:12, а геймът приключи след успешна атака на Ива Дудова за 25:19. Втората част стартира с 10:7 за шампионките, след това и 17:13, а Дима Ушева приключи гейма с хубава атака през центъра за 25:18. Третата част стартира с 5:2 за момичетата на Борислав Крачанов, стигна се и до 20:10, а Симона Димитрова след успешна атака затвори мача – 25:14.

С успеха Марица е лидер без загуба и пълен актив от 36 точки, а Казанлък Волей е на второто място с 27 точки.

Най-резултатна за пловдивчанки стана Ива Дудова с 11 точки, а Симона Димитрова и Дима Ушева завършиха с по 9.

За Казанлък Волей най-резултатна стана Мария Кривошийска с девет точки.

Следващите два мача на маричанки ще бъдат във Варна. На 4 март (петък), Марица гостува на Перун (Варна), а на 5 март (събота) е двубоят с ДКС Варна (Варна).