Двойката на Марица (Пловдив) Анета Петрова & Симона Кръстева спечелиха Държавното първенство по плажен волейбол до 18 години, което се проведе на плажните волейболни игрища в Панчарево. Йоана Александрова & Райна Стойчева спечелиха бронзовите медали на Държавното първенство по плажен волейбол до 18 години. Анета Петрова & Симона Кръстева спечелиха и бронзовите медали на Държавното първенство по плажен волейбол до 20 години.

Маричанки за втори пореден турнир играха и с чисто новите екипи изработени специално за клуба от фирма Делфина. Те донесоха успех и в двата турнира, след второто място преди седмица и сегашната титла и две трети места.

При 18-годишните в полуфинал изцяло съставен от двойките на Марица Анета Петрова & Симона Кръстева победиха Никол Митева & Катрин Бабачева с 2:0 (21:15, 21:14). Третата двойка на Марица Йоана Александрова & Райна Стойчева загубиха втория полуфинал от Мария Игнатова & Ивана Димитрова с 0:2 (16:21, 14:21).

В мача за третото място, който също беше изцяло от двойки на Марица Йоана Александрова & Райна Стойчева победиха Никол Митева & Катрин Бабачева с 2:0 (21:11, 21:17). Анета Петрова & Симона Кръстева победиха след обрат Мария Игнатова & Ивана Димитрова с 2:1 (15:21, 21:9, 15:4) и спечелиха трофея, след като преди седмица останаха втори на турнира в софийския квартал Младост 4.

При 20-годишните Анета Петрова & Симона Кръстева загубиха от Марта Цонева & Никол Накова с 0:2 (20:22, 16:21) в първия полуфинал. В другия полуфинал Катрин Бабачева & Райна Стойчева не успяха да се класират за финала след загуба от Людмила Попова & Катерина Брънзалова с 0:2 (15:21, 18:21).

В мача за трето място, който както и при 18-годишните беше изцяло от двойки на Марица Анета Петрова & Симона Кръстева спечелиха бронза след успех над Катрин Бабачева & Райна Стойчева с 2:0 (21:18, 21:13).

Това беше последният трети турнир, след които ще се селектират 4 двойки за подготовка на европейските първенства.