Срещата се игра в Разград на едно от изкуствените игрища. По-чистите положения бяха пред вратата на черно-белите. След хубава атака от ляво се стигна до първият гол за Лудогорец. Локомотив имаха възможност бързо да изравнят, но добрата намеса на вратаря на Лудогорец предотврати сигурен гол. Отново след пробив от ляво за разградчани се стигна до центриране, при което доста спорено е дали футболист на Локо играе с ръка, но съдията отсъжда 11 метров удар. След изпълнението на дузпата,Лудогорец поведоха с 2:0. Резултатът придоби класически вид още преди почивката. Перфектно центриране от дясно, матира защитата на гостите. Крайното 4:0 бе фиксирано в 43-ата минута, отново след неразбория в защитата на черно-белите.