Отборите на Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) играят при резултат 1:0 в среща от 5-ия кръг на Първата шестица. Емил Гъргоров се разписа с глава в 60-ата минута.

Гостите първи можеха да стигнат до гол, но в 6-ата минута удар от въздуха на Божидар Васев бе уловен от Божидар Митрев. Три минути по-късно имаше куризона ситуация и в другия край на терена. Пламен Николов повали Антонио Ливраменто пред наказателното поле, след което с прехвърлящ удар прати кълбото в собствената си врата. Реферът Никола Попов обаче вече бе отсъдил нарушение и не призна атрактивния автогол, с което си навлече гнева на домакините.

Емил Гъргоров изпълни свободния удар, но прати топката в стената. Следващата голова възможност дойде чак в 44-ата минута, когато центриране на Бадема не бе добре изчистено от бранител в жълто-черно и кълбото попадна на главата на Камен Хаджиев, но бранителят стреля неточно.