Столичани натисна Локомотив в началните минути. Стражът на черно-белите Аалександър Витанов на няколко пъти се намеси авторитетно.

Най-добрата ситуация за гостите от началото на срещата дойде в 22-ата минута. Дани Кики стреля отдалеч, топката се отби в гредата, след това се върна към Георги Стефанов, който я прати в мрежата на ЦСКА, но страничният рефер бе вдигнал флага за засада.

До края на първото полувреме здравите единоборства надделяваха пред головите ситуации.

В 58-ата минута ЦСКА отбеляза гол с който поведе в резултата. Луис Соарес върна топката към Серджиу Буш, който стреля на секундата, но над вратата на Локомотив Пд.

(85-ата минута) Центриране от фаул на Жоан Фелипе Робейро, a Ореален Жоаким засече с глава, топката се отби в гредата и влезе в мрежата за 2:0.

До края на мача играчите на Локо натиснаха своя съперник, но до изравнителен гол не се стигна. Така ЦСКА се връща на върха в класирането, измествайки Лудогорец. Локомотив заемат 9-ото място с 20 точки.