Локомотив загуби с 0:1 домакинството си на Славия и продължава без успех от началото на сезона. Единственото попадение падна в 18-та минута и беше дело на Людовик Соарес.

Славия започна доста грубо двубоя и още в третата минута Людовик Соарес си изкара жълт картон.

В 7-та минута удар на Радослав Кирилов премина покрай вратата.

В 15-та минута удар на Салинас беше избит от Вуцов.

В 18-та минута Славия откри резултата. Радослав Кирилов получи топката по фланга, след което подаде към Питър Макрилос. Австралиецът беше блокиран от Милош Петрович, но след рикошет в крака на Карагарен кълбото стигна до крайния бранител Людовик Соарес. Французинът стреля, а топката се отклони в Гомис и влезе в мрежата на Пиргов. Около попадението доста неясноти. Радослав Гидженов дълго време преговаряше случилото се с колегите си от ВАР буса. Големият въпрос бе дали Макрилос беше направил нарушение срещу Петрович в стремежа си да отиграе топката. Все пак голът беше зачетен - 0:1.

В 28-та минута голмайсторът за Славия Соарес се контузи и беше заменен от Тони Тасев.

В 40-та минута последва удар на Макрилос, но над вратата.

В 60-та минута Локомотив поиска дузпа за нарушение срещу Георги Минчев, но такава не беше отсъдена.

В 70-та минута удар на Карагарен беше избит от Вуцов.

В 77-та минута Салинас може да изравни, но от добра позиция прати топката над вратата.

Със загубата Локомотив е на 13-то място с една точка. Славия е на третото място с 10 точки.

В събота Локомотив гостува на Ботев Враца.

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис (Артур Крачун 46 мин.), Милош Петрович, Олексий Биков, Парвизджон Умарбаев, Петър Витанов (Венсан Марсел 90 + 2 мин.), Конър Руан (Шакил Сно 46 мин.), Лукас Салинас (Айвън Ангелов 82 мин.), Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Георги Минчев

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Людовик Соарес (Тони Тасев 28 мин.), Георги Вълчев, Емил Стоев (Мартин Атанасов 84 мин.), Питър Макрилос, Ерол Дост, Радослав Кирилов (Димитър Стоянов 90 + 3 мин.), Калоян Кръстев (Мартин Сораков 90 + 3 мин.)