Мъжката щафета на България по биатлон направи отлично състезание зае 7-о място на Световната купа в Оберхоф.
Българите показаха много изключителна стрелба и бяха единственият отбор без наказателна обиколка.

Това е и най-доброто класиране на българската мъжка щафета в историята на биатлона.

Победата грабна отборът на Русия с време 1:15:24.1 час. Руският квартет направи една наказателна обиколка и използва общо 12 допълнителни патрона.

На второ място, на 2.3 секунди от победителите остана щафетата на Норвегия, която използва 10 допълнителни патрона и завъртя една наказателна обиколка.

На трета позиция, без звездата на отбора Мартен Фуркад, се класира щафетата на Франция с изоставане от 1:32.3 минута. Французите завършиха с една наказателна обиколка и 12 допълнителни патрона.