Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби от световния №3 Доминик Тийм след два тайбрека с 3:4 (2), 3:4 (6) в последния мач от Група "В" на демонстративния турнир Adria Tour в тенис комплекса на Новак Джокович в Белград. Надпреварата се играе във формат 2/3 сета, като сетът е до 4 гейма с тайбрек при 3:3, а в геймовете няма предимство и спечелилият точката след 40:40, взема и гейма.

Димитров не успя да премине груповата фаза, а на финала по-късно тази вечер ще играят Тийм и сърбинът Филип Крайнович, който изненадващо спечели групата си, в която бяха още световният №1 Новак Джокович, седмият в ранглистата на ATP Александър Зверев и Виктор Троицки. Вчера Григор победи с 2:1 сета сърбина Душан Лайович, но във втория си мач загуби изненадващо от 145-ия в световната ранглиста представител на домакините Никола Милойевич с 0:2.