Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса в Рим. Гришо се измъчи и трябваше да обръща резултата срещу 81-ия в света Яник Синер от Италия. След 2:1 (4:6, 6:4, 6:4) сета хасковлията спечели срещата и достигна до топ 8 в турнира.

В първия сет Синер успя да пробие още в първия сет. Това обаче се оказа решаващо за целия сет и след 6:4 81-ят в света успя да вземе първата част и да поведе в сетовете.

Втората част двамата си размениха два бързи пробива още в първите два гейма. До нови пробиви не се стигна до 5:4, когато хасковлията успя да пробие и да изравни резултата - 6:4 и 1:1 сета.

В решителния трети сет Григор успя да пробие с 3:1 и затвърди пробива - 4:1. Димитров не успя да затвори сета, след като при 5:3, когато сервираше за мача Синер успя да върне пробива - 5:4. Все пак първата ни ракета успя да пробие и след 6:4 спечели двубоя и продължи към четвъртфиналите.

С класирането си за четвъртфиналите Григор спечели 180 точки за ранглистата и 75 000 евро от наградния фонд.

В следващия кръг Григор очаква канадец Денис Шаповалов.