Ливърпул и лидерът в английската Висша лига - Арсенал, не се успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 2:2 в спиращо дъха зрелище в последен сблъсък от 30-ия кръг на шампионата. Всичко на "Анфийлд" стартира още в осмата минута, когато Габриел Мартинели откри, но Габриел Жезус удвои в 28-ата минута. "Артилеристите" контролираха отлично сблъсъка в по-голямата част от първата част, преди обаче Мохамед Салах да върне едно попадение в 42-ата минута.

Оттам нататък мърсисайдци взеха превес и в началото на второто полувреме получиха право да изпълнят дузпа, която обаче Салах изпусна в 54-ата минута. Домакините натиснаха сериозно и съумяха да изравнят чрез златната резерва Роберто Фирмино в 87-ата минута.

В добавеното шестминутно продължение Ливърпул създаде няколко прекрасни положения, с които можеше да осъществи грандиозния обрат, но с уникални спасявания се отчете вратарят на лондончани - Аарън Рамсдейл, който се превърна в герой и запази точката за своя тим