Женският волейболен тим на Алба Блаж отново е шампион по Румъния, след като победи във финала КСМ Търговище с 3:0 победи във финалния плейоф.

В Алба играе националката Гергана Димитрова, а в КСМ Търговище играе друга националка и бивша състезателка на пловдивската Марица Мира Тодорова.

Алба спечели трофея след успех с 3:0 гейма в първата среща, 3:2 във втората, а в решителната трета отново победи с 3:2 след 25:20, 18:25, 25:13, 22:25, 15:13.

Двата тима се срещнаха и в полуфиналите във втория по сила турнир от евротурнирите за Купата на ЦЕВ. Тогава отново Алба надделя и игра финал, но загуби от италианския Скандичи.

Българи спечели и бронзовите медали в Румъния, след като тимът на Вероника Бежандолска КСМ Лугож спечели битката за третото място.

Бившите волейболистки на Марица Нася Димитрова с Рапид Букурещ завърши на 4-то място, а Мирела Шахпазова завърши пета с тима на КС Динамо Букурещ.