Фулъм спечели  финалния плейоф на Чемпиъншип за влизане във Висшата лига, след като се надделя с 2:1 над сочения за фаворит Брентфорд. Така „котиджърс” се завърнаха във Висшата лига. Герой за тима се превърна левият бек Джо Брайън, който отбеляза двата гола.

Мачът е известен с това, че победителят, поради равномерното разпределение на телевизионните приходи на Висшата лига, ще вземе най-малко 95 млн. паунда дори да завърши последен следващия сезон.  Дори след изпадането заради парашутните плащания за следващите 2 сезона възлизат на 75 млн. паунда, което прави общо 170. Това е повече от финала в Шампионската лига.

През първите 90 минути двата отбора не си отбелязаха гол, като треньорите им подходиха изключително консервативно. Така се стигна до продължение, в които двата отбора очакваха своите възможности.

В 105-тата минута Фулъм поведе с изключително куриозен гол. От повече от 35 метра Джо Брайън залъга всички, че ще центрира топката от пряк свободен удар,  като я прати във вратата пред изненадания поглед на вратаря. Левият бек реши всичко в 117-тата минута след прекрасна комбинация с Александър Митрович.

Брентфорд върна един гол в 120-тата минута чрез Далсгард, но вече бе твърде късно за нещо повече.