Евертън и Ливърпул не се победиха , завършвайки 2:2 в мач от 5-ия кръг на Висшата лига. Мачът бе изпълнен с емоции, въпреки липсата на фенове, а мърсисайдското дерби без изпълнено с обрати, червен картон и късна драма.

Садио Мане се разписа в 3-ата минута на срещата след грешка в защитата, а "карамелите" изравниха с попадение на Кийн в 20-ата минута от ъглов удар и слаба проява на вратаря Адриан.

В 72-ата минута с кинжален удар Салах направи резултата 2:1 в полза на "червените". Когато изгледаше, че Евертън не може да затрудни градските си съперници Калвърт-Люин изравни резултата в 81-ата минута на срещата с гол с глава.

Ричарлисон остави съотборниците си в намален състав в 89-ата минута на мача за грубо нарушение срещу Тиаго.  В добавеното време  Хендерсън прати топката в мрежата, но бурната радост на „червените” бе помрачена от VAR, който отмени гола заради засада.