Полуфиналиста от миналото Европейско Дания не успя да стартира с победа на Евро 2024 и направи 1:1 срещу Словения. Кристиан Ериксен откри, а Ерик Янжа изравни.

В 16-та минута Шешко отправи опасен удар, който профуча покрай вратата.

В 17-та минута Дания откри, след като Винд изведе чудесно с пета Кристиан Ериксен, който с хубав удар от дъгата на малкия пенал вкара за 1:0. Голът беше много емоционален за Ериксен, който на миналото Европейско получи сърдечен арест.

Съвсем малко след гола Словения можеше да си отбележи комичен гол, след като Шешко изчисти в Млакар, а топката като по чудо не влетя в мрежата на Облак.

В 65-та минута Дания можеше да удвои, след като Хойлунд стреля, но Облак успя да избие.

Малко след това Черин имаше много добра възможност, но ударът му премина покрай вратата.

В 76-та минута Словения беше много близо да изравни след удар на Шешко от дистанция, но изстрелът му срещна гредата.

Секунди по-късно след корнер Словения стигна до равенството. След корнер топката достигна до Ерик Янжа, който стреля, а топката се отклони в Мортен Хюлманд и влетя в мрежата на Шмайхел - 1:1.

В 82-та минута Шпорар се измъкна добре и стреля, но покрай вратата.

По-късно днес е вторият мач в групата между Англия и Сърбия. .

Във вторите мачове Дания играе с Англия, а Словения ще срещне Сърбия.

Страхотен момент! Кристиан Ериксен вкара откриващия гол на Дания на Евро 2024Халфът на датчаните получи сърдечен арест на миналото Европейско