България отпадна от отборния турнир по тенис за мъже ATP Cup в Сидни. В решителния мач с Белгия нашите загубиха с 1:2 победи и така напред от групата продължава Великобритания. При победа над белгийците ставахме първи в групата и щяхме да играем с Австралия на елиминациите, но изпуснахме шанса и останахме на 3-то място. В първия сингъл Димитър Кузманов победи Стив Дарси с 6:0, 6:3,, във втория Григор Димитров отстъпи на Давид Гофен с 6:4, 2:6, 2:6, в мача на двойки Димитров и Александър Лазаров допуснаха обрат от Сандер Жил и Жоран Флиген с 6:3, 4:6, 7:10 в шампионския тайбрек. Въпреки отпадането нашите заслужават отлична оценка за представянето си, след като записаха победи с по 2:1 срещу Великобритания и Молдова.

В последния момент Григор Димитров направи промяна в двойката ни и отново излезе с Александър Лазаров, вместо с предварително обявения Димитър Кузманов. Българите започнаха отлично, а Лазаров отново бе уверен, въпреки младостта си и липсата на опит на подобни големи форуми. Гришо и Алекс дръпнаха с 3:1 в първата част след пробив и взеха своето в първия сет. Във втория те пробиха още на старта и поведоха с 2:0, но белгийците върнаха пробива, спечелвайки три поредни гейма за 2:3. В самия край на частта те отново пробиха подаването на нашите и изравниха сетовете, вкарвайки мача в шампионски тайбрек. В него белгийците поведоха с мини пробив и запазиха аванса си до края.