Академик загуби с 84:89 от Рилски спортист в първият мач от полуфиналната серия в НБЛ между двата отбора.

В първата четвърт Рилски спортист се наложи с 18:10. Втората четвърт приключи при резултат 28:24 за пловдивчани. Така на полувремето Рилски спортист водеше с 42:38.

Третата четвърт завърши при 24:20 за домакините. Изключителна драматична беше последната четвърт Академик я спечели с 26:23 и в последните секунди беше на само точка от своя опонент, но Рилски спортист успя да спечели двубоя с 89:84 и поведе в серията с 1:0 победи.

Джахил Карсън и Обрад Томич станаха най-резултатни за пловдивчани с по 17 точки, а Йере Вучица добави 12.

За домакините най-резултатен стана Брендън Браун с 26 точки.

Вторият сблъсък в серията е в петък отново в Самоков.

В другата полуфинална двойка вчера Левски Лукойл поведе с 1:0 победи срещу Балкан.