Академик Пловдив загуби тежко втория полуфинален сблъсък срещу Рилски спортист в Самоков. Пловдивчани загубиха с 86:105 и вече губят в серията с 0:2 победи. Играе се до три победи в пет срещи.

Академик направи много добра първа четвърт и спечели я спечели с 33:21, правейки сериозна разлика още след първите 10 минути. Втората четвърт завърши при 23:20 за Рилски спортист. Така на полувремето пловдивчани водеха с 53:43.

Третата четвърт обаче се оказа решаваща за мача. Домакините смъкнаха разликата и дори излязоха напред в резултата. Като спечелиха частта с 27:14. Последната четвърт дойде 26:19 за Рилецо.

Джахил Карсън стана най-резултатен за Академик с 18 точки, капитанът Васил Бачев добави 17, а Николай Николов добави 12.

Николас Карвачо стана най-резултатен за Рилски спортист с 21 точки.

Серията продължава в Пловдив в мач в понеделник в зала "Сила". Академик трябва да търси задължителна победа, за да продължи серията. При загуба Рилски спортист ще се класира на финала.