Академик победи Берое с 84:78 в първото си домакинство в НБЛ. Така тимът записа и първа победа за новия сезон в елита на българския баскетбол.

Двубоят започна със слаба резултатност и до 5-та минута и 30-та секунда резултатът беше едва 4:4. Впоследствие двата отбора си вкараха повече точки и се стигна до 21:20 за домакините след първите 10 минути.

Във втората четвърт Академик беше категоричен и я спечели с 24:16 и така резултатът на полувремето беше 45:36 за пловдивчани.

В третата четвърт Берое се наложи с 27:18 и така преди последната четвърт резултатът беше равен - 63:63.

В последната четвърт пловдивчани бяха категорични и след 21:12 спечелиха двубоя с общ резултат 84:78.

Пловдивчани играха в двубоя със само седем играчи, след като Николай Николов е болен, а с контузии са Робър Георгиев и Робертс Фрейманис.

Най-резултатен за Академик стана Ефе Юртлу с 25 точки, от които четири тройки, а Неманя Бешович добави 20, а Тони Гуджино се отличи със 14.

За Берое най-резултатен стана Александър Янев със 17 точки.

Двата отбора ще се срещнат и в сряда в двубой от Балканската лига отново в зала "Сила", а в следващия си мач от първенството Академик ще гостува на новака в елита Шумен в събота.