Лудогорец нанесе тежка загуба на Локомотив Пд с 6:1 в Разград. Орлите, които вече си осигуриха 9-а поредна титла на България, играха мотивирано и агресивно, бяха по-добрият отбор и спечелиха напълно заслужено, вкарвайки 4 гола в първите 35 минути. Черно-белите явно бяха излезли с мисълта за финала за Купата в сряда и пропуснаха да се доближат до втория ЦСКА, който завърши 0:0 със Славия по-рано през деня. Те излязоха без 7 от титулярите си - наказания Аралица, капитана Митко Илиев, който изобщо не бе в групата, както и вратарят Мартин Луков, Алмейда, Карагарен, Умарбаев и Томашевич, които бяха сред резервите.

Преди началния съдийски сигнал гостите направиха шпалир за 11-те на Лудогорец в знак на почит за спечелената девета титла. След това така и не успяха да се опомнят от ранните голове, първият от които падна още в 1-та минута, не можаха да затворят фланговете си, откъдето дойдоха повечето им проблеми в отбрана, и закономерно загубиха.

Домакините поведоха още в 42-та секунда, когато Недялков центрира отляво и Козмин Моци стреля точно с глава в далечния ъгъл. В 9-ата Малонга може да изравни, след добре се освободи от защитник пред пеналта, но от удобна позиция стреля неточно. В 13-ата минута Лудогорец вкара втори гол. Икоко бе изведен отдясно, центрира отлично и на далечната греда Вандерсон засече неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата.

В 21-та минута Каули от домакините опита центриране, но насочи топката към вратата на Илко Пиргов. Той бе излязъл напред да пресича, но за негова облекчение коженото кълбо се отби в напречната греда, а след това Жоржиньо не успя при добавката. В 22-та минута Вандерсон бе изведен триково и от малък ъгъл прехвърли Приргов за 3:0. Орлите не спряха дотук, а Локо така и не успяваше да възпре напора им. В 35-та минута Каули получи пред пеналта, стреля силно, защитник блокира удара му, но при повторния му шут топката за 4-ти път се оплете в мрежата на Пиргов.

След почивката влизането на Томашевич, Карагарен и Умарбаев оживи играта на Локо и черно-белите започнаха да действат по-активно. Карагарен стреля встрани след пробив през центъра и фронтален шут, малко след това Жоржиньо от домакините прати топката високо над гредата отблизо. В 67-та минута Локо разигра добра акция и Муслимович стреля точно в десния ъгъл на Стоянов. В 72-та Муслимович изведе отлично Малонга, който обаче стреля над гредата. В ответната атака Лудогорец вкара 5-и гол. Дяков изведе Таута зад гърба на Акиниеми, Таута центрира ниско и на далечната греда Жоржиньо засече отблизо. Десетина минути преди края официален дебют с черно-бялата фланелка направи 18-годишният защитник на Локо Петър Петров.  А в 87-та минута Чибота материализира поредната отлична акция на домакините за крайното 6:1.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ 6:1

1:0 Козмин Моци (1)

2:0 Вандерсон (13)

3:0 Вандерсон (22)

4:0 Каули Соуса (35)

4:1 Кенан Муслимович (67)

5:1 Жоржиньо (74)

6:1 Чибота (87)

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Антон Недялков, Георги Терзиев, Абел Анисе, Мавис Чибота, Жоржиньо, Джордан Икоко, Стефан Баджи, Козмин Моци, Вандерсон, Каули Соуса

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Акинсола Акиниеми, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Петър Витанов, Миховил Клапан, Момчил Цветанов, Николай Николаев, Лукас Салинас, Доминик Малонга, Кенан Муслимович