Локомотив победи с 2:1 ЦСКА 1948 и записа втора поредна домакинска победа. Умарбаев откри, но Ангелов изравни. Победата донесе Димитър Илиев от дузпа.

В 25-та минута удар с глава на Димитър Илиев беше спасен от Наумов.

В 33-та минута Локомотив поведе в резултата, след като хубава комбинация между Минчев, Илиев и Умарбаев завърши с изстрел отблизо на последния - 1:0.

В 48-та минута Денислав Ангелов успя да изравни за гостите. Той се възползва от центрирана топка от корнер и с глава не остави шансове на стража на домакините 1:1.

В 37-та минута Бастунов стреля, но Реадер спаси.

В 65-та минута Локомотив отново излезе напред в резултата. Крум Стоянов фаулира в наказателното поле Димитър Илиев и съдията Ивайло Стоянов отсъди дузпа и изгони с директен червен картон Стоянов. Илиев превърна в гол наказателния удар - 2:1.

В класирането Локомотив е седми с 14 точки, а ЦСКА 1948 е 10-и с 11 точки.

Във вторник "смърфовете" гостуват на Локомотив София в осминафиналите за Купата, а следващият мач за първенство ще е 31 октомври - гостуване на ЦСКА.

Локомотив: Лукас Реадер, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Олексий Биков, Бирсент Карагарен (Шакил Сно 66 мин.), Парвиз Умарбаев (Артур Крачун 88 мин.), Петър Витанов (Емил Янчев 80 мин.), Йосип Томашевич (Николай Николаев 88 мин.), Венсан Марсел (Лукас Салинас 66 мин.), Димитър Илиев, Георги Минчев

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Деян Лозев, Симеон Петров, Димитър Пиргов, Лазар Марин (Денислав Ангелов 46 мин.), Ивайло Чочев, Георги Русев, Георги Ангелов, Ангел Бастунов (Ивайло Климентов 79 мин.), Крум Стоянов, Галин Иванов