Локомотив постигна първа победа в първенството като домакин, след като победи Пирин с 2:1. Минчев откри в края на първата част, а Димитър Илиев удвои. Голът за Пирин отбеляза Станислав Костов.

В 15-та минута удар на Минчев беше избит от Петров в корнер.

Последва и неточен удар на Венсан Марсел.

В 19-та минута удар на Костов с глава беше спасен от Пиргов.

В 29-та минута удар на Спас Георгиев беше уловен от Пиргов.

В 41-та минута Карагарен стреля Петров не се намеси добре и изпусна топката, а Минчев при добавката реализира, но страничния гол отмени гола заради засада.

В 45-та минута Димитър Илиев изведе Георги Минчев сам срещу Петров, връхлитащия Петър Занев и вратарят Петров се удариха, а Минчев се оказа на опразнената врата и реализира за 1:0.

В 50-та минута Венсан Марсел отправи хубав удар, но ударът му премина над вратата.

Локомотив вкара втори гол в 61-та минута, когато Марсел пусна към Димитър Илиев, който с хубав изстрел от точката на дузпата не остави шансове на Петров за 2:0.

В 63-та минута Мохамед Брахими стреля с глава, но Пиргов спаси.

В 67-та минута последва удар на Карагарен, но покрай вратата.

В 68-та минута Локомотив получи гол, след като Манолев изведе в наказателното поле Станислав Костов, който реализира и намали резултата - 2:1.

В 73-та минута Манолев засече центриране от фаул, но Пиргов спаси.

В последните секунди удар на Манолев премина над вратата.

Така "смърфовете" записаха първа победа като домакин и втора от началото на сезона в първенството. Тимът събра 11 точки и се изкачи до деветото място и равни точки с Левски и ЦСКА 1948.

В петък Локомотив е домакин на ЦСКА 1948 в петък.

Локомотив: Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев (Емил Янчев 87 мин.), Бирсент Карагарен, Шакил Сно (Мартин Паскалев 90 мин.), (Лукас Салинас 76 мин.), Петър Витанов, Йосип Томашевич, Венсан Марсел (Лукас Салинас 76 мин.), Димитър Илиев (Айвън Ангелов 90 мин.), Георги Минчев

Пирин: Петър Петров, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Петър Занев, Христофор Хубчев, Красимир Станоев (Преслав Йорданов 59 мин.), Орлин Старокин (Венцислав Бенгюзов 59 мин.), Спас Георгиев (Антон Карачанаков 52 мин.), Станислав Манолев, Мохамед Брахими (Педро Ферари 87 мин.), Станислав Костов