Локомотив гостува на чешкия Словачко в среща реванш от Лигата на конференциите. Мачът е днес от 20:00ч. на стадиона в чешкия град Ухерске Храдище.

В първия мач в Пловдив преди седмица Локомотив победи с 1:0, след като Петър Витанов в 89-та минута донесе успеха на тима и сега отборът има аванс от един гол.

През уикенда двата отбора играха първите си срещи за новия сезон в първенствата. Локомотив загуби при домакинството си на шампиона Лудогорец с 1:3, а Словачко победи като гост Слован Либерец с 1:0.

Припомняме, че през този сезон отпадна голът на чужд терен. При равенство в общия резултат може да се стигне до две продължения от по 15 минути, а ако и те не излъчат победител следват дузпи.

Добрата новина за Локомотив е завръщането на Бирсент Карагарен, който беше наказан в първата среща.

Победителят от двубоя ще играе най-вероятно срещу Копенхаген в следващия кръг. Датчаните победиха в първата среща с 4:1 Торпедо от Беларус и имат много добър аванс преди реванша.

Съдия на двубоя ще бъде Андрю Мадли от Англия.

Вероятни състави:

Словачко: Филип Нгуен, Ян Калабишка, Михал Кадлец, Станислав Хофман, Петр Рейнбрек, Марек Хавлик, Властимил Даничек, Лукаш Садилек, Ян Навратил, Даниел Холцер, Рижино Сисилия

Локомотив: Илко Пиргов, Бирсент Карагарен, Кристиан Гомис, Артур Крачун, Олексей Биков, Конър Руан, Петър Витанов, Парвиз, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Георги Минчев