Локо си свърши работата перфектно, класира за втори пореден финал за Купата на България и ще брани трофея от миналата година. Черно-белите завършиха 0:0 като гости на Левски в мача реванш от полуфиналите и след победата с 2:0 в първия двубой заслужено ще спорят отново за ценния трофей. Локо изигра отлично мача тактически в непрестанния дъжд на Герена и остави малко шансове на сините. Ппочти през целия мач тимът на Бруно Акрапович напълно контролираше събитията на терена, доказвайки, че безспорно е по-добрият отбор. Така надеждата за втори пореден пловдивски финал е жива. Утре Ботев гостува на ЦСКА във втория реванш от полуфиналите след 0:0 в първия мач в Коматево.

Противно на очакванията Локо не допусна домакински натиск в началото и бе по-активният на терена. В 16-та минута Димитър Илиев намери отлично Аралица в пеналта, но нападателят не успя да нанесе удар от въздуха. След това обаче Левски натисна. В 22-та минута Станислав Иванов намери технично Спиерингс, но вратарят Луков сен намеси навреме. 2 минути по-късно Иванов излезе на стрелкова позиция, но стреля встрани отблизо. В 43-та минута Локо пропусна златна възможност. Петрович центрира отлично отляво, Карагарен засече, но вратарят на сините Георгиев извади рефлекс и изби.

След почивката дъждът се засили още повече, картината не се промени. Левски опитваше да натиска, но отбраната на Локо бе отлично организирана и не допускаше опасности. В 61-та минута Умарбаев центрира от фаул, но ударът с глава на Аралица мина високо над гредата. След това обаче Левски отново натисна и създаде три положения за 2 минути. Най-напред Луков спаси блестящо удар с глава на Робърта след центриране отляво. След това Станислав Иванов стреля над гредата от отлична позиция. После отново Робърта не можа да отбележи след акробатично изпълнение. Много бързо обаче пловдивският тим отново охлади ентусиазма на сините и дори можеше да вкара гол в последните минути, но пропусна положения при добри атаки срещу обезверения тим на домакините. В 88-та минута Горанов проби отляво, центрира, Робърта стреля с глава, но вратарят на Локо Мартин Луков спаси блестящо. В добавеното време Каргас вкара гол с глава след корнер отдясно, който бе правилно отменен заради нарушение в нападение на гръцкия защитник.

ЛЕВСКИ - ЛОКО (ПД) 0:0 (0:2 в първата среща)

ЛЕВСКИ: Георги Георгиев, Живко Миланов, Янис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов, Кали Тиам, Симеон Славчев, Станислав Иванов, Франко Мазурек, Паулиньо, Стайн Спиерингс

ЛОКО: Мартин Луков, Динис Алмейда, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Бирсент Карагерен, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица

Стадион: "Георги Аспарухов", София
Съдия: Никола Попов