Локо категорично надигра Славия и грабна втора поредна победа в efbet Лига. Черно-белите победиха с 2:0 с два страхотни гола на Аралица и Карагарен при гостуването си на Овча Купел в третия кръг. Тимът на Бруно Акрапович бе по-добрият пррез целия двубой, а наставникът на пловдивският тим спечели тотално тактическото надиглраване с колегата си Златомир Загорчич. Локо се бранеше много организирано, а бързите и опростени контраатаки носеха реална заплахаза вратата на Славия. Домакините също имаха своите шансове, но продължават да са без победа от началото на шампионата.

В първите минути липсваха положения пред двете врати. В 34-та минута Димитър Илиев изведе отлично Анте Аралица, който с левия крак отправи страхотен удар в далечния ъгъл и прониза мрежата Стергиакис. В 43-та минута двамата повториха упражнението, но този път младият вратар на белите изби удара на Аралица.

След почивката белите натиснаха и ветеранът Димитър Рангелов пропусна две положения, след като и в двата случая ударите му не намериха вратата. В 64-та минута вратарят на Локо по невероятен начин отрази удар на Филип Кръстев. В 71-та минута Локо пропусна още един шанс за гол. Новото попълнение Георги Минчев навърза Карабельов и Андреа Христов и излезе сам срещу вратаря, който обаче отрази удара му. Така се стигна до 81-та минута, когато Карагарен фиксира крайното 2:0 за Локомотив. Нападателят открадна една топка от Филип Кръстев, нахлу мощно в пеналта отляво, преодолявайки 3-4 защитници на белите и стреля мощно с левия крак под гредата в близкия ъгъл. В добавеноо време Локо можеше да вкара трети гол. Салинас атрактивно финтира Гамаков, но ударът му мина над вратата.

СЛАВИЯ - ЛОКОМОТИВ 0:2

0:1 Анте Аралица 34

0:2 Карагарен 81

СЛАВИЯ: Антонис Стергиакис, Ертан Томбак, Емил Виячки, Андреа Христов, Христо Попадийн, Милен ГамаковМилен Гамаков, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Калоян Кръстев, Ивайло Димитров, Димитър Рангелов

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Парвиз Умарбаев, Милош Петрович, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Анте Аралица